• V době poznamenané pandemií a karanténami proběhlo v přátelské a inspirativní atmosféře setkání příznivců vzdělávání a technologií ve vzdělávání na UPCE. V pořadí již druhý celouniverzitní workshop byl tentokrát realizován hybridní formou a uskutečnil se 24. 1. 2022 v čase 9 – 12h. v zasedací místnosti Rektorátu. Akci zaštítila a moderovala paní prorektorka pro vzdělávání a kvalitu, prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D.

Úvodní příspěvek otevřel diskusi nad moderními přístupy k terciárnímu vzdělávání. Přednesl jej a v rámci vstupu též představil své metodické video kolega Mgr. Petr Sudický, který sdílel své zkušenosti s principem Převrácené třídy a jeho adaptací do vysokoškolské výuky. Video materiál je dostupný na stránkách UPCE zde  Model moderní vysokoškolské výuky | Univerzita on-line (upce.cz). V rámci mezifakultního sdílení následně vystoupili kolegové z FF, FES, UK a JC a sdíleli s fyzicky přítomnými účastníky i s kolegy sledujícími workshop online zkušenosti z následujících oblastí: aplikovaný výzkum a využití software ATLAS.TI, včetně jeho cloudové verze, reflexe na využití technologií (MS Teams, Google Jamboard, Google Docs, Excel, apod.) v době pandemie, představení antiplagiátorských nástrojů dostupných na UPCE (Turnitin, Theses.cz, Odevzdej.cz) a možnosti využití Dialogového fóra v LMS Moodle při aktivizaci studentů.

Program workshopu:

Mgr. Petr Sudický: Model moderní vysokoškolské výuky

PhDr. Hana Synková, Ph.D. : Aplikovaný výzkum v době pandemie: práce s cloudovým softwarem na analýzu kvalitativních dat

Ing. Martin Maštálka, Ph.D.: Online platformy pro interaktivní práci studentů v seminářích a cvičeních

Ing. Blanka Jankovská: Antiplagiátorské systémy na UPCE

Mgr. Zuzana Bezdíčková: Diskusní fórum v LMS Moodle

Pokud byste rádi načerpali další inspiraci před nadcházejícím letním semestrem, zde jsou akce, které se budou z důvodu nepříznivé pandemické situace konat online a jsou přístupné zdarma: Trendy v digitálním vzdělávání se budou věnovat problematice mikrokreditů Pozvánka na akci Trendy v digitálním vzdělávání na vysokých školách V: Microcredentials

Další akcí nabízející sdílení příkladů dobré praxe v online vzdělávání dospělých nabízí platforma EPALE (Electronic Platform for Adult Learning in Europe). Bližší informace a možnost registrace zdarma najdete na následujícím odkazu Pozvánka na Regionální seminář EPALE: Digitální transformace vzdělávání dospělých v příkladech

Přejeme vám pevné zdraví a úspěšné zkouškové i následující výukové období.