• Rádi bychom vás pozvali na akci, kterou již tradičně pořádá Západočeská univerzita v Plzni, a která se tentokrát bude věnovat tématu mikrokreditů/microcertifikátů/microcredentials. Téma již nějakou dobu rezonuje v oblasti vzdělávání v EU i v ČR a umožní nám nahlédnout na trend, který oblast terciárního vzdělávání s velkou pravděpodobností čeká v blízké době.

Zde jsou bližší informace převzaté přímo od organizátorů akce:

Páté Trendy v digitálním vzdělávání na VŠ budou zaměřeny na téma mikrocertifikátů.

Celá akce proběhne 1. 2. na platformě ZOOM, odkaz zašleme všem přihlášeným.

Program:

13:00 – 13:30 prezentace v anglickém jazyce a prostor pro dotazy

Yann-Mael Bideau: presentation on the new Council Recommendations of the European Commission

Council Recommendations on Micro-credentials

13:30 – 14:00 prezentace v anglickém jazyce a prostor pro dotazy

Magalie Soenen: presentation on the MICROBOL project

14:00 – 14:15 prezentace v českém jazyce

Jan Beseda: Mikrodiplomy jako možnost využití micro-credentials českými vysokými školami z pohledu vydavatelů a příjemců

Příspěvek nabídne možnou perspektivu využití mikrodiplomů českými institucemi terciárního vzdělávání. Představí světový kontext, prerekvizity využití mikrodiplomů českými vysokými školami a možné způsoby využití, benefity a rizika pohledu vydavatelů i příjemců.

14:15 – 14:30 prezentace v českém jazyce

Markéta Martínková: Zlepšení prostupnosti vzdělání na úrovni vysokých škol pomocí mikrocertifikátů

Představení specifického cíle C1: Zlepšení prostupnosti vzdělání na úrovni vysokých škol pomocí mikrocertifikátů (micro-credentials). Výzvy MŠMT v rámci Národního plánu obnovy pro oblast vysokých škol pro roky 2022-2024. Očekávané cíle a výstupy projektu, jeho podstata, potenciál a limity aneb “vánoční nákupy v jednom dni”.

14:30 – 15:00 panelová diskuse

Lucie Rohlíková, Jan Beseda, Markéta Martínková, Šimon Stibůrek, Petr Uherka: Mikrocertifikáty, mikrodiplomy a jak s nimi naložit?

Akce je otevřena ZDARMA všem zájemcům ze ZČU i dalších institucí po předchozím přihlášení: http://bit.ly/prihlaskanaAkceCZV

Více info na : https://czv.zcu.cz/akce/trendy-microcredentials/