• Nyní je v Moodle možné nechat automaticky zkontrolovat odevzdávané soubory pomoci systému Odevzdej.cz, který slouží k odhalování plagiátorství.

Kontrolovat je možné soubory nahrávané studenty prostřednictvím standardní činnosti Úkol.

U činnosti Úkol je přístupná kontrola plagiátů Odevzdej.cz v nastavení činnosti.

• Pro aktivaci stačí v nastavení úkolu v části Aktivace kontroly plagiátů Odevzdej.cz volbou potvrdit zapnutí modulu.

• Poté, co student odevzdá úkol (nahraje soubor), je tento soubor k dispozici k hodnocení jako obvykle. Kontrola plagiátorství proběhne ten den v noci. Následující den je vyhodnocení podobnosti k dispozici přímo u odevzdaného úkolu v Moodle.

• Vyučující pak následně získá přehled o procentu podobnosti odevzdaného souboru a seznamu vybraných podobných dokumentů. Následuje samotný text práce s vyznačenými pasážemi, které byly vyhodnoceny jako podobné.

Štítky

Potřebujete poradit?