• Mgr. Ingrid Procházková, Ph.D. a Mgr. Petr Sucháček, lektoři z MUNI, působící v centru CERPEK, nám 14.3. během dvou workshopů představí dialogické vyučování.

14.3. 2023, 10.00 – 11.30 h   Dialogické vyučování: Co to je a jak jej uchopit?

Budeme se zabývat dvěma základními otázkami, a to (1) Proč bychom se studenty a studentkami měli ve výuce mluvit o učivu? a (2) Jak bychom se studenty a studentkami měli ve výuce mluvit o učivu tak, abychom dosáhli požadovaného cíle? Představíme koncept dialogického vyučování, které podporuje kvalitu a efektivitu učení. Ukážeme si, jaké otázky můžeme ve výuce pokládat, jaké odpovědi můžeme očekávat a jaké možnosti reakcí na odpovědi můžeme uplatnit.

14.3. 2023, 12.30 – 14.00 h  Dialogické vyučování: Jak jej realizovat?

V rámci interaktivního workshopu* budeme společně trénovat dovednosti klíčové pro dialogické vyučování – především kladení různých typů otázek a reakce na odpovědi studentů a studentek. Ukážeme si také několik osvědčených technik pro podporu komunikace a participace ve výuce.

(* tento workshop navazuje na dopolední akci, její absolvování ale není nezbytně nutné)

Workshopy se konají ve VO, místnost 01009 (Titan).

Jsou určeny pro akademické pracovníky a doktorandy UPCE, k účasti se můžete přihlásit v systému VEMA.

Přihlašovací link na workshop Dialogické vyučování: Co to je a jak jej uchopit?

Přihlašovací link na workshop Dialogické vyučování: Jak jej realizovat?

Přihlašovací e-mail pro studenty doktorského studia - anna.levinska@upce.cz

Workshopy jsou pořádány v rámci projektu DANTE, reg. číslo NPO_UPCE_MSMT-16591/2022.

Dialogické vyučování: Co to je a jak jej uchopit? Jak jej realizovat?